Blogi

Elu matkasuvilas on uus normaalsus

Elu matkasuvilas on uus normaalsus

Matkasuvila on muutumas normaalseks elu osaks igas vanuses inimeste jaoks. Kui kümmekond aastat tagasi oli matkaauto Eestis väga harv nähtus, siis täna registreeritakse maanteeameti andmetel aastas ligi sada uut matkaautot ja haagissuvilat. Lisaks tuuakse Euroopast kasutatud matkaautosid, millel on juba omajagu põnevaid seiklusi seljataga ja samuti on üsna tavapärane ka see, et kaubikusse ise endale ratastel elamine ehitada. Uute matkasuvilate registreerimine kasvab Eestis igal aastal üle 20%.

Matkasuvilad.ee kodulehe külastatavuse statistikast on näha, et viimasel aastal on märgatavalt kasvanud noorte osakaal. Kui varasemalt on matkasuvila ostmise vastu huvi tundnud pigem majanduslikult kindlustatud heal järjel keskealised ja vanemad inimesed, siis nüüd on sinna lisandunud noored pered, kes soovivad oma laste ja lemmikloomadega kolida matkaautosse ja sellega mööda Euroopat põnevaid elamusi otsida.

Matkaautoga on Sul vabadus otsida uusi erilisi kogemusi kus iganes seda soovid. Samal ajal on võimalik elada minimalistlikku elu ning vähendada tarbimist. Kõige selle juures ei tähenda see väga oluliste kompromisside tegemist igapäevases elus. Matkaautos on tänapäeval võimalik elada üsna samasugust elu, nagu koduseinte vahel. Igapäevane rutiin on võimalik sättida täpselt selliseks, mis vastab Sinu ja Sinu pere vajadustele. Kaasaegse tehnoloogiaga varustatud matkaautos on Sul olemas kõik mugavused – vesi, elekter, WC, internet ja multimeediakeskus. Võimalik on kaugtöö vormis tööd teha kusiganes Euroopa otsas.

Koroona aeg näitas, et ka laste koolitööd on võimalik interneti vahendusel edukalt ära teha. Olime varakevadel tihti suurema osa nädalast matkaautodega mõnel kaunil RMK lõkkeplatsil koos heade sõpradega, kelle 13-aastane tütar samal ajal õppetükke tegi, kui meie metsas ringi uitasime. Paari-kolme tunniga olid õppetöö edukalt tehtud ja saime üheskoos jalgrattaga sõitma minna, sauna küdema panna, lauamänge mängida või lõkkel šašlõkki küpsetada. Seda võib kindlasti pidada tõeliseks kvaliteetajaks perega!

Näiteid noortest peredest, kellel päris oma kodu polegi ja elavad matkaautos, on olemas nii meil Eestis kui ka mujal maailmas. Hiljuti ilmus Pere ja Kodu ajakirjas artikkel Tanel Jäppineni perest, kes müüs maha oma ideaal-kodu Supilinnas ja kolis koos kahe lapsega elama matkaautosse. Nende esimesele Euroopa-reisile jättis küll oma jälje koroona-viirus, mis lõpuks sundis neid planeeritust varem Eestisse naasma, kuid peale poolt aastat matkaautos elamist on nad endiselt sellest eluviisist suures vaimustuses ja niipea ei ole plaanis suuremat elamist endale soetama hakata. Kevad-suvisel ajal on Eesti parim koht matkaautoga elamiseks. Ja ehk on sügiseks liikumisvabadus Euroopas taastunud ja neil on võimalik perega kusagile soojemasse kliimasse talvituma sõita.

Taneli sõnul on vahel veidi keeruliseks osutunud laste ja töö vahel tähelepanu jagamine aga kui peres on üksmeel ja mõlemad vanemad soovivad sellist eluviisi elada, on kõik võimalik. Nende peamiseks ajendiks matkaautosse kolimisel oli perele kvaliteetaja leidmine, et rohkem koos aega veeta, avastada ja toredaid mälestusi luua. Matkaautos elamine on lisaks võimaldanud vabaneda liigsetest asjadest ja kohustustest ning on osutunud majanduslikult soodsamaks, kui päris-kodus elamine.

Kusagil teisel pool Euroopat kohtus Taneli pere ootamatult ühe teise Eesti perega, kes olid kolme lapse ja kahe suure koeraga seiklusi otsimas. Nende matkaauto on lemmikloomade jaoks kohandatud nii, et suured koerad saavad sõidu ajal turvaliselt garaažis olla ja soovi korral sealt ka matkaauto elamuosasse tulla nii, et ei pea selleks peatust tegema. Kinnisvaramaaklerina töötav pereema Mirja-Helen on väga õnnelik sellise reisimis-võimaluse üle. Ei ole vaja reisi pikalt ette planeerida ja mõelda, kuhu koerad jätta. Lihtsalt võtad kaasa mõned eluks vajalikud asjad ja istud oma ratastel kodusse. Terve pere on alati rõõmuga valmis uuteks seiklusteks!

Kui meie oma sõpradele viis aastat tagasi rääkisime, et peagi saabub meie ellu matkaauto, vaadati meile enamasti otsa üllatunud või muigvel näoga. Täna on samad sõbrad hakanud huvi tundma matkasuvila ostmise vastu. Koroonaviiruse tõttu on veelgi suurenenud huvi matkasuvilate vastu, kuna lennureisile minemise soov on oluliselt vähenenud viiruseohu tõttu. Isikliku matkaautoga on võimalik puhata turvaliselt ja vastutustundlikult, minimeerides kontakti võõrastega ja nautides perega koosolemist seal, kus autorattad teid viivad.

Kindlasti ei sobi matkaauto elu igaühele ja igal perel on omad unistused ja eesmärgid, aga kui seeme on idanema pandud ja soov sellist eluviisi elada on olemas, tasub proovida. Alati on võimalik ju ümber mõelda!