SINU ELU PARIM SEIKLUS ALGAB MATKASUVILAD.EE'ST!

Matkasuvila blogi

Reisimisest, seiklemisest ja matkaautoga sõitmisest kui elustiilist.
Blog image

Matkasuvilate kataloog 2022

15.10.2021

Matkasuvilate uus kataloog on ilmunud! Tutvu 2022. hooaja mudelitega meie kodulehe autoportaalis või sirvi meie uut kataloogi kodulehel. Jaga infot ka oma sõpradega, kellel on idanemas uue matkasuvila soetamise mõte.

Loe lisaks
Blog image

Järveotsa tee remont hakkab lõppema

15.10.2021

Kätte on jõudnud Järveotsa tee soojustrassi paigalduse viimane etapp, tee asfalteerimine. Järgmise nädala kolmapäeval teostatakse asfalteerimistöid, mille tõttu on Järveotsa tee sellel päeval suletud. Peale asfalteerimistööde lõppu on tee liikluseks taas avatud.

Loe lisaks
Blog image

Lao tühjendusmüük

15.10.2021

Matkasuvilates on lao tühjendusmüük! Külasta meie matkasuvilate kauplus-esindust Tallinnas, Järveotsa tee 54!

Loe lisaks
Blog image

Teeremont Järveotsa teel

20.09.2021

Alates 13. septembrist kuni oktoobrikuu keskpaigani on Järveotsa teel remont, mille tõttu on Matkasuvilad.ee kauplus-teenindusele ligipääs häiritud. Palume võimalusel parkida oma auto Nurmenuku keskuse parklasse.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad on Motoshowl!

10.09.2021

Matkasuvilate meeskond on Motoshow’l värskete pakkumistega

Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga kliimapagulased: Kreeta saart avastamas

15.06.2021

Meie reisikirjelduse viimases osas saad lugeda meile Kreeta saarelt ja Kreekast enim meeldejäävamatest kohtadest. Matkaautoga reisimine on Kreekas lihtne, kuna parkimiskohti ja vett leiab igalt poolt, söök on maitsev ja inimesed sõbralikud. Kreeta saar sai meile väga koduseks ja ühel päeval võiks sinna uuesti puhkama sõita.

Loe lisaks
Blog image

Suvised Beachy haagised 2022. hooajaks

10.06.2021

RANNATUNNE RATASTEL - UUS BEACHY! Päike, meri, liiv, tuul, luitehein - BEACHY kehastab seda puhast rannatunnet paremini, kui ükski teine ​​haagissuvila. Oma põhjamaise stiili ning lihtsa ja praktilise varustusega kutsub ta spontaanselt vabadust nautima. Kogege tutvustavas videos BEACHY'i sündi ja oodake koos meiega eelseisvat 2022. hooaega.

Loe lisaks
Blog image

Sõbralik soovitus Matkasuvilad.ee klientidele: Puhasta oma päikesepaneelid!

09.06.2021

Määrdunud päikesepaneelid ei lae akusid piisavalt efektiivselt. Kui talvine mustus on veel maha pesemata ja lisaks sellele on peale kogunenud kevadine õietolm, tasub ette võtta päikesepaneelide pesu. Selleks on vaja ilusat ilma, veidi aega ja energiat ning paar ämbritäit vett.

Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga kliimapagulased: Koroonapiirangud

08.06.2021

Matkaautoga reisimine on hetkel kõige turvalisem valik ja kui reegleid järgida ning veidi tavapärasest paindlikum olla, on võimalik väga mõnusasti puhata. Selles osas saate teada, kuidas mõjutasid koroonapiirangud meie igapäevaelu Kreekas. Lisan sissejutatuseks, et meie reisi jooksul pidime QR-koodid tegema ainult Kreekasse sisenemisel ja kojusõidul Läti piiri ületades. Testi tegemise kohustus transiidil oli meie teele jäävatest riikidest ainult Lätis.


Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga kliimapagulased: Igapäevaelu matkaautos

01.06.2021

Seekord kirjutasin veidi meist endist, meie igapäevaelust matkaautos ja sellest, kuidas me matkaauto eluviisi juurde jõudsime. Panin väga üldiselt kirja ka meie Kreeka reisiga seotud kulud ning vahepalaks lisasin ühe väikese meenutuse ka Kreeka külalislahkusest. 

Loe lisaks
Blog image

Kasvav trend - matkasuvila

31.05.2021

Matkasuvila – mis imeloom see selline on ja kas mul võiks ka seda vaja minna? Viimase paari aasta jooksul on seda küsimust endalt küsima hakanud aina rohkem inimesi ja järsult on tekkinud juurde huvilisi nii haagissuvila kui matkaauto vastu. Käesolevast artiklist leiad vastuse mõnele küsimusele, mis aitavad Sinu valikut lihtsamaks teha.


Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga kliimapagulased: Elu Grammeno kämpingus

25.05.2021

Sarja teises peatükis leiame endale mõnusa peatuskoha Grammeno kämpingus, kuhu jäime pidama kolmeks kuuks. Grammeno kämping asub Kreeta saare lõunakaldal idapoolses küljes. Liivarand on otse ukse ees ja talvised päikeseloojangud on imelised. Hooajavälisel ajal on seal elu vaikne ja rahulik.

Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga kliimapagulased: Ettevalmistused reisiks

18.05.2021

Uues sarjas "Matkaautoga kliimapagulased" saad lugeda kuuendat aastat matkaauto elanike, Alma ja Urmas Saadi, viimasest reisist Kreekasse. Reis algas möödunud aasta oktoobri alguses ja kestis seitse kuud. Alustame algusest -- millest tekkis mõte pikemale reisile minna ja kuidas suund lõpuks Kreeka poole keeras.


Loe lisaks
Blog image

Matkasuvila võimaldab muretut nomaadi elustiili

26.04.2021

Suvepuhkus on juba nurgataga ning mõtted mõlguvad matkamise poole. Kui otsid veel 'mõttetoitu', siis ehk tuleb abiks eelmisel aastal salvestatud raadiosaade Äripäevaga, kus jagasime enda nägemust matkasuvila-elustiilist.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee klientide teenindamise info

11.03.2021

Hea Matkasuvilad.ee klient,

Hoolime oma töötajatest ning nende lähedastest ning seoses Vabariigi Valitsuse kehtestatud rangete piirangutega oleme kasutusele võtnud kõik võimalikud meetmed, et takistada viiruse levikut. 


Loe lisaks
Blog image

Kuidas talvel matkaautoga õues olemine mõnusaks teha

24.02.2021

Külma ilmaga ja korraliku pakasega saab teha täpselt samasuguse väljasõidu, nagu Sa suvel teed. Veidi rohkem tähelepanu tuleb pöörata matkasuvila ettevalmistusele, kuid ka riietusele ja muule varustusele. Käesolevas artiklis jagab kogenud ja karastunud matkasuvila kasutaja Meelis Adamson oma soovitusi, kuidas matkaauto talviseks väljasõiduks ette valmistada. Samuti saad lugeda, kuidas muuta oma talvine väljasõit nauditavaks kogu perele, millist lisavarustust võiks kasutada ja mida teha teistmoodi, kui suvel.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee käis klubi Eesti Karavan väljasõidul

24.02.2021

Matkasuvilad.ee raudvara, Karin ja Meelis, käisid kaks nädalat tagasi klubi Eesti Karavan (KEK) üritusel ja olid lahkelt valmis meiega seal kogetut jagama. Räägime nendega veidi Ermistust ja seal toimunud KEK’i üritusest, kuid ka veidi laiemalt sellest, kuidas talvel matkaautoga reisimine mõnusaks teha ja millele tähelepanu pöörata.

Loe lisaks
Blog image

Reisihundid: Aivo & Elis Chasing Sunsets

15.01.2021

Geograafiline vabadus on tänapäeval üks ihaldatuim ning tihti ka vajalikuim faktor edukaks igapäevaeluks. Aina rohkem inimesi, olenemata vanusest, on valinud nomaadi elustiili isikliku matkasuvilaga. Et julgustada rohkem eestlaseid sama teed valima, tutvustame oma jälgijatele erinevaid reisihunte ning nende lugusid.


Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee Tartu Motoshow'l

01.10.2020

Matkasuvilad.ee tutvustab oma uhiuut 2021. aasta kataloogi sel nädalavahetusel Tartu Motoshowl.

Loe lisaks
Blog image

Matkaautost unistamas

14.07.2020

Rääkisin paar sõna Jarmoga, kes on meie kaupluse juhataja. Tema peres on kolm last, kellest üks just lõpetas esimese kooliaasta ja teine hakkab peagi kooli minema ja kolmas on alles päris pisike – aastane. Jarmo ja tema abikaasa Kadi on alati armastanud vabal ajal metsas käia. Siiani on nad seda teinud telgiga, kuid vaikselt küpseb soov endale veidi mugavam matkamis-viis leida.

Loe lisaks
Blog image

Elu matkasuvilas on uus normaalsus

18.06.2020

Matkasuvila on muutumas normaalseks elu osaks igas vanuses inimeste jaoks. Kui kümmekond aastat tagasi oli matkaauto Eestis väga harv nähtus, siis täna registreeritakse maanteeameti andmetel aastas ligi sada uut matkaautot ja haagissuvilat. Lisaks tuuakse Euroopast kasutatud matkaautosid, millel on juba omajagu põnevaid seiklusi seljataga ja samuti on üsna tavapärane ka see, et kaubikusse ise endale ratastel elamine ehitada. Uute matkasuvilate registreerimine kasvab Eestis igal aastal üle 20%.

Loe lisaks
Blog image

Matkaauto ostmise ABC

11.05.2020

Kui Sul on soov soetada endale matkaauto või haagissuvila, soovitame õige mudeli leidmiseks ja tellimiseks varuda piisavalt aega. Erinevaid marke ja mudeleid on väga palju ning nende vahel valiku tegemine võib osutuda keerulisemaks, kui arvata oskad. Püüame Sulle võimalusel abiks olla!

Kui sobivat matkasuvilat kohapealt ei leia, tuleb see tellida ning uue ratastel kodu kohalejõudmine võib aega võtta mitmeid kuid. Seetõttu soovitame alustada kohe praegu ning vajadusel saad meie juurest abi ja nõu! Võta meiega ühendust ja lepi endale sobiv aeg kohtumiseks kokku kirjutades meile aadressil matkasuvilad@matkasuvilad.ee.

Lühikese abimaterjali valiku tegemisel saad allolevast kirjatükist:

Loe lisaks
Blog image

Aasta aega ratastel

05.05.2020

Lugu sellest, kuidas pereväärtuste järgi elamine viis ühe pere seiklema.

Ajakirjanik Maarja Savi kirjutas Eesti Ekspressi lisas "Moodne Pere" artikli sellest, kuidas Tanel Jäppinen oma perega otsustas oma Tartu kodu maha müüa ja aastaks matkaautosse kolida. 

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee kutsub kõiki sõpru Meremessile!

06.03.2020

Matkasuvilad ootab Sind 6.-8. märtsil Eesti Näituste messikeskuses toimuvale Meremessile.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilaga Hispaanias

07.02.2020

Meie iga-aastane kevadise puhkusereisi sihtkoht on Hispaania idapoolne serv. Oli seda juba enne matkasuvila soetamist ja tõenäoliselt jääb selleks tihti ka tulevikus.

Loe lisaks
Blog image

Matkaauto talvekorda! 10 soovitust matkasuvilad.ee’lt

29.10.2019

Kätte on jõudmas talv ja matkasuvila-reisid kipuvad enamusel meist jääma harvemaks. Matkaautod ja haagissuvilad norutavad vaikselt soojaks köetud kodumaja kõrval parkimisplatsil või heal juhul on mõni ka garaaži sooja saanud. Igaks juhuks paneme siia kirja mõned soovitused, kuidas matkasuvila paremini talveks valmis seada.

Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga reisimine kui elustiil

24.10.2019

2018 aastal kasvas matkaautode ja haagiste müük Euroopas 6,7%. Suurimad turud asuvad Saksamaal, Prantsusmaal ja Suurbritannias. Kokku müüdi Euroopas 2018 aastal 202 000 matkasuvilat, st haagissuvilat ja matkaautot. Eestlased on alles hiljuti avastanud matkaauto võlu seni on meie müügid olnud väga tagasihoidlikud.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee Infopäev

31.05.2019

Matkasuvilad.ee kutsub Sind infopäevale!

Kui Sulle tundub, et matkasuvila on Sulle sobiv viis puhkuse veetmiseks, kutsume Sind meie infopäevale! Üritame võimalikult mitmekülgselt tutvustada elu ratastel. 

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee kutsub kõiki sõpru Meremessile!

20.02.2019

Matkasuvilad ootab Sind 6.-8. märtsil Eesti Näituste messikeskuses toimuvale Meremessile.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad lähevad messile

24.09.2018

Aasta suurim matkasuvila näitus toimub 28.-30. septembril Tartu Näituste messikeskuses MOTOSHOW 2018 raames!

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee kutsub Sind infopäevale!

11.04.2018

Kui Sulle tundub, et matkasuvila on Sulle sobiv viis puhkuse veetmiseks, kutsume Sind meie infopäevale! Üritame võimalikult mitmekülgselt tutvustada elu ratastel. Üritusel saad tutvuda uute mudelitega, testida elektrirattaid, toimub suitsuvaba grilli tutvustamine.

Loe lisaks
Blog image

Tehnikamaailm

22.03.2018

Ratastel suvilad

Tänased matkaautod ehk autoelamud on hästi varustatud liikuvad suvilad, mis suudavad pakkuda praktiliselt kõiki tänapäevaseid mugavusi. 

Loe lisaks