Matkaauto ostmise ABC

Kui Sul on soov soetada endale matkaauto või haagissuvila, soovitame õige mudeli leidmiseks ja tellimiseks varuda piisavalt aega. Erinevaid marke ja mudeleid on väga palju ning nende vahel valiku tegemine võib osutuda keerulisemaks, kui arvata oskame. Püüame Sulle võimalusel abiks olla!

Kui sobivat matkasuvilat kohapealt ei leia, tuleb see tellida ning uue ratastel kodu kohalejõudmine võib aega võtta mitmeid kuid. Seetõttu soovitame alustada kohe praegu ning vajadusel saad meie juurest abi ja nõu! Võta meiega ühendust ja lepi endale sobiv aeg kohtumiseks kokku kirjutades meile aadressil matkasuvilad@matkasuvilad.ee.

Lühikese abimaterjali valiku tegemisel saad allolevast kirjatükist:

Kuidas valida matkasuvilat?

Alustuseks võiksid läbi mõelda, kas soovid endale osta autosuvila, haagissuvila või piirdud esialgu campervan'iga? Autosuvila on seestpoolt avaram, mugavam ja luksuslikum, samas on temaga lihtne sõita ja ta on alati valmis stardiks. Ta on Sinu ratastel kodu. Hinnaklassi poolest on autosuvilad kallimad, kui haagissuvilad või campervan'id. Samuti tuleb arvestada sellega, et suuremate ja luksuslikemate autosuvilate puhul on enamasti vaja omada C või C1-kategooria juhilubasid.
Haagissuvilaid on võimalik soetada väga erinevas mõõdus ja kaalus. Haagissuvila valimisel tasub samuti uurida, kas saad sõita B-kategooria juhilubadega või on vaja kangemat taset. Lisaks tuleb Sul otsa vaadata oma sõiduautole, millega plaanid haagissuvilat vedama hakata ja mõelda, kas see koorem on talle jõukohane. Samuti võiks kriitiliselt hinnata oma manööverdamisoskust ja mõelda läbi, kuidas sellise lisaga näiteks kaubanduskeskuste parklas või linnatänavatel parkimisega hakkama saada.

Campervan'id on kaubiku põhjale ehitatud väiksemate mõõtmetega matkasuvilad, millega on lihtne ringi sõita ja uusi kohti avastada. Sellega on võimalik ligi pääseda ka eraldatumatesse kohtadesse ja avastada loodust nii kodu- kui välismaal. Samuti on teda tänu üsna mõistlikele mõõtmetele võimalik kasutada ka igapäevase transpordivahendina, kus on vahel tore ka tööl olles üks väike lõunauinak teha. Mugavusi ja ruumi on campervan'i puhul vähem ja seega sobib see tõenäoliselt paremini ühele-kahele inimesele, kui lastega perele või suuremale sõpruskonnale.

Soovitame läbi mõelda, milleks matkaautot kasutama hakkad ja seejärel vaadata üle meie pakutavad mudelid. Matkaauto peab tekitama õige tunde.

Voodi- ja istekohtade arv?

Oluline valikukriteerium on matkasuvila puhul voodikohtade ja ka istekohtade arv. Kas soovid oma matkasuvilat kasutada üksinda kalal käimiseks või koos kaaslasega matkamiseks? Kas teil juba on olemas või on peagi perre lisandumas ka lapsed? Kas tahad vahel reisile kaasa võtta ka mõne sõbra või treeningpartneri või ämma? Voodikohtade arv algab kahest ja võib ulatuda ka mõne mudeli puhul seitsmeni.

Mugavus ja kvaliteet?

The single beds in the B 778 PremiumLine are arranged so as to ensure plenty of headroom you can even sit upright quite comfortably without bumping your head Access is nice and easy  even more so if you opt for the low-level twin beds
Kitsas ruumis peab kõik olema hästi läbimõeldud, et reis oleks tore ja inimesed õnnelikud. Matkasuvila ostmisel võiks üle vaadata, et voodid oleksid mugavad, kappide ja laudade vormid oleksid ümarad, sahtlite ja kappide süsteemid oleksid vastupidavad ja kindlalt suletavad, panipaiku reisil vajaminevatele asjadele oleks võimalikult palju ja need oleksid lihtsasti ligipääsetavad. Kvaliteet tähendab matkabussis ka seda, et sõidu ajal on Sul võimalik kaasreisijaga normaalsel hääletoonil vestelda, mitte ei ole vajadust kõiksugustest naginatest ja kolinatest üle karjuda.

Lisaks on väikeses ruumis hea, kui põrand on ühes tasapinnas. Suuremates ja kallimates matkasuvilates on ka rohkem ruumi ja avarust. Mõnel tootjal on need asjad veidi paremini läbi mõeldud kui teisel. Kõige parema ülevaate saab kindlasti oma käega katsudes ja sees ringi liikudes.

Mootori võimsus?

Kui kasutad matkasuvilat peamiselt mööda üsnagi pannkoogi moodi lamedat Eestimaad ringi sõites, ei ole see väga oluline näitaja aga kui plaanid aegajalt sattuda ka Skandinaaviasse või Alpidesse, kus mõni mägi võib ette jääda, tuleks sellele mõelda. Ei ole eriti meeldiv, kui mõnel järsemal tõusul Sinu seljataga rekkamees Sulle signaali hakkab andma, et Sa tema sujuvat sõitu segad.

Talvepakett?

Kuigi me nimetame oma sõidukeid matkasuvilateks, tahaksime neid siiski kasutada ka muul aastaajal peale suve. Talvel on matkasuvilaga puhkamisel omad võlud - sõpradega suusaraja ääres kargel veebruariõhtul kuupaistel
Einzigartige Aufbautechnik
telksauna küttes ja sealt otse lumehange hüpates saab meie talvest endale väärtusliku mälestuse elu lõpuni. Enamusel meie müüdavatel matkasuvilatel on talvepakett standardvarustuses.

Oma silm on kuningas!

Meie juures on Sul võimalik tutvuda Euroopa tunnustatumate matkasuvila brändidega: